Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta.
Un barbat intelept nu isi contrazice nevasta. El asteapta pina o face ea singura.
Nu uita niciodata ca pielea se increteste, parul incarunteste, iar Zilele se aduna in ani.... Dar ce e mai important se conserva; forta si determinarea ta nu au varsta. Spiritul tau e cel mai puternic. Dincolo de orice punct de sosire e unul de plecare. Dincolo de orice reusita e o alta incercare. C...
Daca astepti momentul potrivit, te intrec altii care nu-l asteapta
Femeile americane se asteapta de la barbatii lor la o desavarsire pe care femeile britanice par sa o descopere doar la valetii lor. - Somerset Maugham
MOTEASCÃ
de Vasile Posteuca
Voi n'aveti tihna, biete mani.
De ani munciti, si saptamani,
V'am sangerat, ati tras in ham,
Si eu numai pe voi va am...
V'a frant cormanul dela plug
S'aduceti altora belsug...
Cand alte mani gasesc comori,
Voi doar sud...
Cel ce se asteapta sa ajunga in cer,ar trebui sa-si faca putin timp ca sa studieze drumul intr-acolo.
Asteapta pana la miezul noptii inainte de a spune ca a fost o zi buna.
Nu este sigur in ce loc te asteapta moartea, de aceea asteapt-o tu pe ea in orice loc. ( Seneca )
Adevarul asteapta, minciuna estea tare grabita. Al. Valhuta
O fapta buna sau rea asteapta totdeauna timpul prielnic cand va rodi.
Am remarcat ca persoanele care intarzie la munca sunt mult mai joviale decat persoanele care le asteapta. (E.V.Lucas)
Un barbat intelept nu isi contrazice nevasta. El asteapta pana o face ea singura. (Humphrey Bogart)
Un sot este un barbat care se asteapta ca sotia lui
sa fie perfecta si ... intelegatoare cu imperfectiunile lui.
O sotie ideala nu se asteapta sa aibe un sot ideal!
Multi crestini se asteapta ca lumea sa aiba respect
pentru o carte pe care ei o ... neglijeaza.
Un barbat intelept nu isi contrazice nevasta. El asteapta pina o
face ea singura.
(Humphrey Bogart)